یکشنبه 1400/03/09 - 13:08 fars-admin
رئیس بسیج سازندگی فارس خبر داد:

توسعه اشتغال محرومین در فارس از تولید تا توزیع

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج سازندگی استان فارس، اسماعیل قزل سفلی صبح امروز در آیین انعقاد تفاهم نامه سه جانبه سپاه فجر فارس، کمیته امداد استان و سازمان بسیج سازندگی فارس، بیان کرد: در ادبیات اقتصادی معمولا ایجاد اشتغال یک امر دشوار در برنامه ریزی اجتماعی است و اشتغال ویژه محرومان و نیازمندان این دشواری را مضاعف می‌کند.

او افزود: در راستای تحقق منویات رهبری در سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی ها، مبنی بر بهره گیری حداکثری از منابع در جهت ایجاد توسعه اشتغال برای افراد محروم و آسیب پذیر، هم افزایی و تشریک مساعی همگانی به منظور نهادینه سازی فرهنگ اقتصادی مقاومتی و ایجاد بستر مناسب برای نقش آفرینی جهادگران کارآفرین در حوزه‌های مختلف و همچنین توانمند سازی و تقویت منزلت اجتماعی محرومین، این تفاهم نامه در ٩ بند تنظیم شده و به امضای مدیرکل کمیته امداد فارس، بسیج سازندگی استان و سپاه فجر فارس رسیده است.

قزل سفلی ادامه داد: ایجاد و راه اندازی طرح‌های اشتغال را یکی بند‌های این تفاهم نامه ذکر کرد و گفت: در سال ١۴٠٠ و در چارچوب این تفاهم نامه دو هزار طرح به ارزش بیش از یکصد میلیارد تومان در سراسر فارس ویژه اقشار آسیب پذیر، نیازمندان و افراد تحت پوشش کمیته امداد پیگیری و اقدام خواهد شد.

او، آموزش‌های کسب و کار و کارآفرینی ویژه ۵ هزار نفر از افراد تحت پوشش و آسیب پذیر در مناطق محروم و تشکیل و راه اندازی ۴٢ مراکز نیکوکاری کارآفرینی از دیگر بند‌های این تفاهم نامه مشترک اعلام کرد.

رئیس بسیج سازندگی فارس گفت: در راستای حمایت و استفاده از دانش بومی، حمایت از ١٠ طرح نوآورانه و دانش بنیان براساس این تفاهم نامه مشترک در دستور کار قرار خواهد گرفت.

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد امنیتی
اگر شما یک بازدید کننده انسانی هستید و یک ربات نیستید به چالش و آزمون زیر پاسخ دهید.