یکشنبه 1400/03/23 - 11:40 fars-admin
کارآفرینی و کسب درآمد با پرورش بلدرچین؛

عدم حمایت از تولید درد مشترک همه کارآفرینان است

پرورش و تولید بلدرچین یکی از عرصه‌های بسیار سودآور و منطبق بر الگوی اقتصاد مقاومتی است که امروز افراد زیادی در استان فارس برای تولید و کسب درآمد به این عرصه وارد شدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج سازندگی استان فارس به نقل از خبرگزاری تسنیم، 

 مقام معظم رهبری تقریباً 10 سال پیش در دیداری که با کارآفرینان کشور داشتند، فرمودند  امروز کشور بیش از گذشته به کارآفرینی احتیاج دارد.

این موضوعی است که رهبر معظم انقلاب در سال 89 مطرح فرمودند؛ از آن سال تاکنون پیشرفت‌های زیادی در عرصه کارآفرینی صورت گرفته است اما شرایط اقتصادی کنونی و فشار بیشتر دشمن در زمینه اقتصادی ایجاب می‌کند که موضوع کارآفرینی با همت بیشتری دنبال شود، این در حالی است که گوشه و کنار استان فارس کارآفرینان جوان زیادی مشغول به فعالیت هستند تا با خلق ایده‌‌های جدید نه‌ تنها برای خود بلکه برای عده‌ زیادی از هموطنانشان  نیز اشتغال‌زایی کنند.

پرورش و تولید بلدرچین یکی از عرصه‌های بسیار سودآور و منطبق بر الگوی اقتصاد مقاومتی است که امروز افراد زیادی در استان فارس برای تولید و کسب درآمد به این عرصه وارد شدند. قباد کیانی یکی از کارآفرینان برتر استان فارس است که شغل قبلی خود را رها کرده و به تولید و پرورش بلدرچین روی آورده است. 

وی در گفت‌وگو با تسنیم شروع کارش را 94 اعلام کرد که در منطقه کوهمره سرخی شیراز پرورش بلدرچین را شروع کرده و زمینه اشتغال تعدادی را فراهم کرده است. 

این کارآفرین که پیش از این شغلی با درآمد ماهیانه ثابت داشته از انگیزه‌اش برای تولید چنین می‌گوید: شغل قبلی من با وجود اینکه به دید بسیاری موجه بود اما علاقه‌ای که به تولید داشتم سبب شد از آن دست بکشم و تولید بلدرچین را شروع کنم. 

کیانی درباره پرورش بلدرچین می‌افزاید: پرورش بلدرچین به علت اینکه شرایط محیطی خاصی می‌خواهد سخت است چون یک محیط پوشیده و ایمن نیاز دارد و به تناسب تعداد بلدرچین‌ها باید مکان را آماده کرد چرا که بلدرچین بیشترین حساسیت را به دما دارد.

به گفته این کارآفرین برای اینکه پرورش بلدرچین به سوددهی برسد 9 ماه زمان نیاز دارد و اگر تولیدکنندگان این عرصه کار را کامل در دست داشته باشند، مقرون به صرفه است. چون محال است کسی دست به تولید بزند و سود نکند اما آن میزان سود به تخصص و تجربه  و ابتکار عمل تولیدکننده بازمی‌گردد.

وی که حاضر است تجربه‌های خود را در اختیار دیگر کارآفرینان قرار دهد، می‌گوید: بسیاری از افراد برای ورود به این حیطه آمده‌اند و با مشاوره گرفتن موفق شدند کسب و کار خود را راه‌اندازی کنند و من نیز آنچه را واقعیت ماجرا است، بیان می‌کنم.

کیانی کم کاری دولت در حمایت از تولید را از مهم‌ترین موانع کار می‌داند و معتقد است در بسیاری از ادارات شعار حمایت از تولید می‌دهند اما در واقعیت امر متفاوت عمل می‌کنند و عدم حمایت از تولید درد مشترک تمام کارآفرینان و تولیدکنندگان است. 

وی بازار فروش بلدرچین تولیدی خود را شهرستان شیراز و از طریق ارتباط مستقیم با مصرف‌کننده قرار داده و همچنین فروش آنلاین را نیز در برنامه خود گذاشته که با این امر کار خود را توسعه دهد. 

این کارآفرین برتر استان فارس به مشتری مداری در امر تولید و فروش موفق اعتقاد راسخ دارد و برای همین امر امکانی برای تفریح همراه با خانواده برای مشتریان خود در مزرعه پرورش بلدرچین فراهم کرده است. 

کارآفرینی واژه‌ای بسیط و ساده اما در عین حال بسیار پیچیده است و مسیری پر پیچ و خم دارد و آنان که این مسیر را طی کردند الگوهای خوبی برای کسانی هستند که می‌خواهند در این مسیر گام بردارند. قطعا معرفی آنها سهمی کوچک در اشتغال‌زایی است.

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد امنیتی
اگر شما یک بازدید کننده انسانی هستید و یک ربات نیستید به چالش و آزمون زیر پاسخ دهید.