پنجشنبه 1400/08/27 - 10:51
زهرا غلامپور
fars-admin
سیده اعظم موسوی، تولیدکننده چیپس میوه:

به تنهایی پیشرفت نخواهم کرد و به حمایت مسئولین نیاز دارم

خبرنگار بسیج سازندگی در راستای گسترش فرهنگ کار کارآفرینی به مصاحبه با سیده اعظم موسوی، تولیدکننده چیپس میوه می‌پردازد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان بسیج سازندگی سپاه فجر استان فارس،سیده اعظم موسوی در این مصاحبه از شروع کار می‌گوید: سال ۹۸ دستگاه خشک‌کن میوه‌ای که همسایه‌ام داشت را خریداری کرده و به صورت فردی و با تجربه خود به خشک و چیپس کردن میوه‌ها پرداختم.

 

وی می‌افزاید: در ابتدای کار با وامی که از بنیاد برکت گرفته بودم، حدود ۲۵۰ میلیون هزینه کرده و پس از مدتی مغازه‌ای را کرایه کردم و میوه‌ها را به صورت فصلی خشک می‌کردم.

 

موسوی در ادامه بیان می‌کند: به دلیل وجود گوجه، به، خرمالو و پیاز در شهرستان ما، کار ثابت و عمده‌ام خشک و چیپس کردن این میوه‌ها و فروش آنهاست.

 

او در این گفتگو از سختی‌ها و مشکلاتی که در این مسیر وجود دارد صحبت می‌کند: یکی از مشکلات این کار این است که برای مثال گوجه را در فصل زمستان می‌توان نگهداری کرد، اما در تابستان نگهداری سختی دارد و اگر کم خریداری کنیم، دخل و خرج با یکدیگر جور در نمی‌آیند و اگر میزان زیادی خریداری کنیم نیز با مشکل فراوانی جهت خشک کردن آن موجه هستیم.

 

این کارآفرین بختگانی می‌گوید: شروع این کار به پشتکار و علاقه زیادی نیاز دارد؛ من نیز اگر به میوه‌ها علاقه نداشتم، اصلا در این کار موفق نمی‌شدم.

 

سیده اعظم موسوی از برنامه‌ریزی‌های خود این زمینه سخن می‌گوید: پیشرفت خوبی داشته‌ام، اما به چیزی که می‌خواستم نرسیده‌ام و امیدوارم با حمایت مسئولین بتوانم مغازه را به کارگاه تبدیل کرده و کار را گسترش دهم.

 

او در پایان اضافه کرد: به تنهایی پیشرفت نخواهم کرد و به حمایت مسئولین نیاز دارم.

برچسب

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد امنیتی
اگر شما یک بازدید کننده انسانی هستید و یک ربات نیستید به چالش و آزمون زیر پاسخ دهید.