سه شنبه 1400/09/02 - 22:59
.
fars-admin
به همت جهادگران بسیجی

افتتاح فاز نخست کانال آبرسانی بخش ششده و قره‌بلاغ

معاون عمرانی و محرومیت‌زدایی بسیج سازندگی استان فارس از افتتاح و بهره‌برداری فاز اول پروژه کانال آبرسانی بخش ششده و قره‌بلاغ شهرستان فسا خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان بسیج سازندگی سپاه فجر استان فارس، حمید کارگر، معاون عمرانی و محرومیت‌زدایی بسیج سازندگی استان فارس در گفتگو با خبرنگار این رسانه، فعالیت جهادگران در عرصه محرومیت‌زدایی را مورد اشاره قرار داد و گفت: همزمان با اعلام فرماندهی کل سپاه در خصوص برطرف‌سازی مشکل آب در سطح کشور، بسیج سازندگی استان با عزمی جدی‌تر وارد عرصه شده و پروژه‌هایی را با هم‌افزایی دستگاه‌های دولتی انجام داده است.

 

کارگر با بیان اینکه ۱۲ پروژه آبرسانی در سطح استان فارس در حال اجرا است، تصریح کرد: ۶ پروژه کانال‌های آبرسانی کشاورزی و ۶ پروژه لایروبی قنات، آب‌رسانی سیار و… بوده است.

 

معاون عمرانی و محرومیت‌زدایی بسیج سازندگی استان فارس، به یکی از برنامه‌های شاخص آبرسانی در بخش ششده و قره‌بلاغ اشاره کردم و اظهار داشت: باتوجه به تبخیر آب از چشمه تا زمین‌های کشاورزی و باغات در این بخش، پروژه کانال‌کشی این بخش توسط بسیج سازندگی در دو فاز و به طول ۲ کیلومتر و ۴۰۰ متر تعریف شد.

 

وی با تأکید بر اینکه اعتبارات از کمک‌های اقتصادی بسیج، به بخش کشاورزی تأمین شده است، افزود: در فاز اول، ۱۳۰۰ متر از این کانال در هفته بسیج افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

 

بنا به گفته کارگر، خشکسالی اخیر باعث تبخیر ۲۰ درصدی آب انتقالی از چشمه به باغات و زمین‌های کشاورزی شده که با احداث این کانال‌ها شاهد تسریع در آبرسانی و عدم هدررفت خواهیم بود و با این پروژه ۲۵۰ هکتار از زمین‌های ششده و قره‌بلاغ از مشکل کم‌آبی نجات خواهند یافت.

 

این مسئول جهادی، پروژه‌های دیگر را مورد اشاره قرار داد و خاطرنشان کرد: در نورآباد ممسنی، خفر و جنوب استان، پروژه‌های آبرسانی در حال انجام است که به مناسبت دهه فجر بهره‌برداری و افتتاح خواهند شد.

 

معاون عمرانی و محرومیت‌زدایی بسیج سازندگی فارس تأکید کرد: گروه‌های جهادی به عنوان تسهیلگر فعالیت کرده و در کنار دستگاه‌های دولتی قسمتی از محرومیت را برطرف می‌کنند.

 

کارگر نقش مردم در پیشبرد پروژه‌ها را بسیار تأثیرگذار دانست و گفت: تاکنون با همت گروه‌های جهادی، همکاری مردم و با اختصاص اعتبارات خاص قرارگاه جهاد سازندگی سپاه، کار‌های بزرگی رقم خورده است که در این بین مردم مناطق در کنار جهادگران نقش مؤثری را ایفا می‌کنند.

 

وی ادامه داد: طول پروژه روستای خفر ۳۰۰ متر بوده و با همکاری مردم در پخش مصالح، زیرسازی و… منطقه ۵۱۷ متر تمام شده است.

 

او با اشاره به اینکه حدود ۳۰۰ تانکر سپاه در طول سال مخصوصاً تابستان، بسیج آبرسانی سیار در سطح استان را انجام می‌دهند، عنوان کرد: عمده فعالیت بسیج سازندگی، بازسازی، تکمیل و یا احداث "مسکن محرومین" است که در هفته بسیج ۵۰ واحد مسکن به بهره‌برداری رسید.

 

کارگر در جمع‌بندی سخنانش گفت: بسیج سازندگی و فجر فارس همواره آماده خدمت‌رسانی در تمامی عرصه‌های عمرانی، فرهنگی، اجتماعی، بسته های حمایتی و… هستند.

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد امنیتی
اگر شما یک بازدید کننده انسانی هستید و یک ربات نیستید به چالش و آزمون زیر پاسخ دهید.