اجرای ۴۰ هزار پروژه زودبازده برای مناطق محروم/ حضور ۵۰۰ هزار جوان در گروه‌های جهادی

سه شنبه, 07/09/1398 - 09:35 fars
رئیس سازمان بسیج سازندگی خبر داد

اجرای ۴۰ هزار پروژه زودبازده برای مناطق محروم/ حضور ۵۰۰ هزار جوان در گروه‌های جهادی

رئیس سازمان بسیج سازندگی با بیان این‌که گستره ۴۰ هزار پروژه زودبازده بزرگ است و جامعه هدف ۱۲ هزار روستایی را در برمی‌گیرد گفت: امیدواریم تا پایان سال بتوانیم این ۴۰ هزار پروژه را به سرانجام برسانیم و سود آن شامل حال مردم در مناطق مرزی و محروم شود.
  اجرای ۴۰ هزار پروژه زودبازده برای مناطق محروم/ حضور ۵۰۰ هزار جوان در گروه‌های جهادی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج سازندگی؛ محمد زهرایی رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور صبح امروز در آیین افتتاح سراسری ۶ هزار و ۲۵۰ پروژه زودبازده عام‌المنفعه در کشور در محل مجتمع غدیر بیرجند گفت: اگر در هشت سال دفاع مقدس حول محور ولایت در خط مقدم یا پشتیبانی از خط مقدم در مقابل استکبار جهانی، ایران اسلامی توانست حرکت پیش‌روندگی را ادامه دهد و به خوداکتفایی در قدرت نظامی برسد به‌گونه‌ای که امروز قدرت نظامی ما بزرگترین عامل بازدارندگی در مقابل دشمنان قسم‌خورده ایران اسلامی هست و اگر در ۸ سال دفاع مقدس، واژه دفاع و مقاومت را رزمندگان معنا بخشیدند و فرهنگ مقاومت و درون‌زاکردن و نگاه به ظرفیت‌های درون کشور و ظرفیت‌های ارزشی، انقلابی و سرمایه‌های اجتماعی و انسانی داخل کشور را رقم زدند و اگر در واژه جهاد که مقام معظم رهبری فرمودند "جهاد فقط تفنگ به دست گرفتن نیست" بلکه در ۸ سال دفاع مقدس ثابت کردند جهاد یعنی همیشه در همه صحنه‌ها پای ولایت و ارزش‌های انقلاب اسلامی ایستادن هست و توانستیم توانمندسازی همه‌جانبه‌ای که به خوداتکایی دفاعی ما ختم شد و افرادی مانند شهید تهرانی‌مقدم و همچنین مانند شهید حججی از نسل امروز تربیت کرد، امروز باید مشابه ۸ سال دفاع مقدس که جنگ را به برگ زرینی برای انقلاب تبدیل کرد، بیاموزیم که در جنگ با اقتصاد لیبرالیستی، سوسیالیستی، مارکسیستی، رانتی، نفت‌محوری و فسادزا حتما حول محور ولایت با نگاه جهادی با همگرایی و درون‌زاکردن و با رویکرد و ادبیات مقاومت در اقتصاد و حرکت پیش برنده و مردم پایه‌کردن جلو رویم.

وی افزود: در جنگ با محرومیت، با قوانین محرومیت‌زا و با افرادی که خواسته یا ناخواسته باعث افزایش فقر در کشور می‌شوند، تمام رویکردها و نگاه‌هایی که از درون و از بیرون باعث شده نتوانستیم به قله‌ای که در تراز انقلاب اسلامی باید معنا شود و به آبادانی و پیشرفت این میهن برسیم، باید یاد بگیریم در کنار یکدیگر کار کنیم و مردم را باور کنیم. رئیس سازمان بسیج سازندگی تصریح کرد: باید یاد بگیریم نگاه ما جهادی، ارزشی و از خودگذشتن باشد، برنامه‌محور و هدفمند باشیم و همه برنامه‌ها به نفع مردم به خصوص محرومان تبیین شود. زهرایی افزود: ۶ هزار و ۲۵۰ پروژه زودبازده عام‌المنفعه امروز در سراسر کشور افتتاح می‌شود یعنی نگاه حاکمیت به سمت مناطق مرزی و محروم و نگاه بسیج و سپاه به سمت خدمت‌رسانی بی‌منت به مردم است.

وی اظهار کرد: رویکردی با عنوان آب، جلوگیری از مهاجرت، زیرساخت اشتغال و مسکن محرومان را در برمی‌گیرد یعنی در کنار یکدیگر مسائل روستاها و مردم را در اولویت برنامه قرار دهیم. رئیس سازمان بسیج سازندگی گفت: از ویژگی‌های طرح بزرگ ۴۰ هزار پروژه خدمت‌رسانی این است که همه دستگاه‌ها از دولت، نهادهای حاکمیتی، ارزشی، سپاه و بسیج کنار یکدیگر قرار گرفتند.

زهرایی افزود: نوک پیکان پروژه‌ها، مناطق روستایی و محروم است وبه مسائل روستاها به خصوص آب و اشتغال توجه ویژه‌ای دارد. وی با بیان این‌که اصلا ادعا نداریم در سازمان بسیج تمام کارها را انجام دادیم بلکه در کنار یگدیگر انجام دادیم اظهار کرد: گستره ۴۰ هزار پروژه زودبازده بزرگ است و جامعه هدف ۱۲ هزار روستایی را در برمی‌گیرد.

رئیس سازمان بسیج سازندگی گفت: امیدواریم تا پایان سال بتوانیم این ۴۰ هزار پروژه را به سرانجام برسانیم و سود آن شامل حال مردم در مناطق مرزی و محروم شود.

حضور ۵۰۰ هزار جوان در گروه‌های جهادی

همچنین رئیس سازمان بسیج سازندگی صبح امروز در دیدار با نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی اظهار کرد: ولایت‌مداری اهالی خراسان جنوبی همیشه در صدر بوده است. وی افزود: خراسان‌جنوبی علی‌رغم محرومیت دارای سرمایه‌های انسانی و اجتماعی زیادی است. رئیس سازمان بسیج سازندگی بیان کرد: محصولات راهبردی و معادن از دیگر ظرفیت‌های استان است.

زهرایی با اشاره به خشکسالی‌های اخیر، عنوان کرد: از ۸ هزار رشته قنات استان درصدی خشک شده و تعدادی از روستاها خالی از سکنه شده است. وی با اشاره به دیدار اخیر با مقام معظم رهبری، گفت: مقام معظم رهبری تأکید دارند گفتمان جهادی باید به گفتمان عمومی تبدیل شود. رئیس سازمان بسیج سازندگی بیان کرد: از ۱۲ هزار گروه جهادی ۵۰۰ هزار نفر جوانان هستند که باید این تعداد افزایش داشته باشد. زهرایی با بیان این‌که باید تفکر بسیجی گسترش پیدا کند، اظهار کرد: مقام معظم رهبری تأکید دارند جهاد موفق بسیجیان هنرمندانه منعکس شود. وی با بیان این‌که استان روی ریل توسعه قرار گرفته و هم‌افزایی خوبی بین مسئولان در خراسان جنوبی ایجاد شده است عنوان کرد: امیدوارم با طرح‌هایی که بسیج سازندگی دارد و سفر سردار سلیمانی به استان شاهد خیر و برکت در استان باشیم.

 

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد امنیتی
لطفا به این سوال برای جلوگیری از ارسال اسپم پاسخ دهید. CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.