افتتاح سراسری ۶۱۵۵ پروژه عمرانی در کل کشور/اجرای اولین پروژه طرح بوم سازگان زاگرس توسط تعاونی های مردم یار و اشتغالزا

شنبه, 09/09/1398 - 09:11 fars
با حضور سرلشگر سلامی صورت گرفت

افتتاح سراسری ۶۱۵۵ پروژه عمرانی در کل کشور/اجرای اولین پروژه طرح بوم سازگان زاگرس توسط تعاونی های مردم یار و اشتغالزا

۶ هزار و ۱۵۵ پروژه عمرانی از ۴۰ هزار پروژه خدمات رسانی در سراسر کشور به طور همزمان در اجتماع ۱۰ هزار نفری بسیجیان همدان افتتاح شد.
  افتتاح سراسری ۶۱۵۵ پروژه عمرانی در کل کشور/اجرای اولین پروژه طرح بوم سازگان زاگرس توسط تعاونی های مردم یار و اشتغالزا

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج سازندگی، در روز پایانی هفته بسیج، استان همدان میزبان سرلشگر سلامی فرمانده محترم کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی وسردارسلیمانی ریس سازمان بسیج مستضعفین بود؛ ۶ هزار و ۱۵۵ پروژه عمرانی کشور از طرح ۴۰ هزارپروژه در برنامه‌ آغازین این روز توسط سرلشگرسلامی در «اجتماع ۱۰ هزار نفری بسیجیان همدان» در سالن انقلاب به طور همزمان در سراسرکشورافتتاح گردید و در حاشیه این مراسم ۲۰۰ سری جهیزیه نیز برای نوعروسان ارسال شد.

همچنین کلید منزل ۱۰ خانواده نیازمند به نمایندگی از ۱۰ شهرستان استان به صورت نمادین اهدا شد. اجرا و افتتاح ۴۰ هزار پروژه طی سال جاری از تعهدات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود که ۲۷ هزار پروژه از این تعداد اکنون دارای پیشرفت ۹۰ درصدی است؛ تاکنون۴ هزار و ۵۰۰ پروژه در کردستان، ۶ هزار و ۲۵۰ پروژه در خراسان جنوبی و با افتتاح ۶ هزار و ۱۵۵ پروژه امروز استان همدان در مجموع ۱۷ هزار پروژه به بهره‌برداری می‌رسد.

در ادامه برنامه‌های روز پایانی و با حضور سردار سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین سایر پروژه‌ها از جمله اردوگاه صیانت و درمان شهرستان نهاوند، طرح بوم‌سازان زاگرس، ساخت ۴۴ واحد مسکونی و… افتتاح گردید. اردوگاه صیانت و درمان شهرستان نهاوند که با حضور سردار سلیمانی به بهره‌برداری رسید دارای سه سالن با زیربنای ۲۵۰۰ مترمربع شامل ساختمان احیاء، غذاخوری و آشپزخانه، آسایشگاه ویژه درمان و صیانت از معتادان است. طرح بوم‌سازان زاگرس دیگر طرحی است که به بهره‌برداری رسید، دکتر زهرایی رییس سازمان بسیج سازندگی کشور در حاشیه واگذاري اولين پروژه طرح بوم سازگان زاگرس به تعاوني هاي مردميار و اشتغال زا با همكاري سازمان جنگلها مراتع و آبخيزداري و بسيج سازندگي كشور در تاریخ هفتم آذر ماه ( هفته بسيج سال ٩٨) در استان همدان شهرستان نهاوند اعلام کرد بسیج سازندگی به عنوان یکی از دستگاه های عضو نهضت سبز در کشور با استفاده از ظرفیت ۱۲ هزار گروه جهادی و ۱۵۰۰ نفر تسهیلگر و آحاد بسیجیان در سطح کشور آماده کمک به سازمان جنگلهاست.

پیرو منویات مقام معظم رهبری در راستای اهمیت حفظ منابع طبیعی و جنگلهای کشور بسیج سازندگی آماده کمک به سازمان جنگلها جهت کاشت ۱۴ میلیون اصله نهال در سطح کشور است.

ایشان افزود بسیج سازندگی با استفاده از ظرفیت نیروهای بسیجی و جهادی در سطح کشور از ابتدای سال ۹۷ تاکنون ۱۱ هزار هکتار بیابانزدایی و ۶ هزار هکتار آبخیزداری را جهت کمک به حل مشکلات ریزگرد و کم آبی در کشور به اتمام رسانده است. هفتم آذرماه امسال نیز مراسم نمادین کاشت نهال به عنوان آغاز این طرح در شهرستان نهاوند انجام شد. در اثر بارندگی سال های گذشته در روستای برفیان از توابع شهرستان تویسرکان یک رانش قاشقی اتفاق افتاد و سبب ایجاد یک شکاف درنزدیکی روستا گردید هم اکنون یک خطر جدی روستا را تهدید میکند که با تکرار رانش ممکن است این روستا دچار فروپاشی گردد. به همت بسیج سازندگی، در پایین دست و منطقه بی خطر ۴۴ واحد مسکونی به متراژ هر قطعه ۳۶۰ مترمربع زمین که دارای ۸۵ مترواحد مسکونی می باشد،احداث میگردد.شایان ذکر است این طرح با مشارکت بسیج سازندگی،استانداری، سازمان برنامه و بودجه، فرمانداری تویسرکان و بنیاد مسکن استان انجام می شود. گلزار شهدای بهادربیگ ورونمایی از یادمان ۴ برادر شهید بهادربیگی در این گلزار نیز توسط سردار سلیمانی صورت پذیرفت.روستای بهادر بیگ از توابع استان همدان افتخار ۳۳ شهید تقدیم شده به انقلاب اسلامی و دفاع مقدس را دارد از این میان ۲۳شهید داخل روستا دفن بوده که به همت بسیج سازندگی گلزار شهدای این روستا به ابعاد ۷۰۰متر مربع با هزینه کرد ۱۶۰میلیون تومان احداث گردیده است. همچنین یادمان ۴ برادر شهید بهادربیگی که در این روستا دفن نیستند نیز در این گلزار رونمایی شد. شایان ذکر است در این مراسم سردار سلیمانی با خانواده شهدا دیدار نمودند. آخرین برنامه بازدید سردار سلیمانی از نمایشگاه دستاوردهای ۴۰ ساله بسیج و اقتصاد مقاومتی بود که به مناسبت ۴۰ سالگی بسیج به طور همزمان در تمام استان‌های کشور از جمله استان همدان به همت بسیج و سپاه گشایش یافته بود. به مناسبت چهل سالگی بسیج در تمامی استان های کشور به همت سپاه های استانی و بسیج سازندگی نمایشگاه دستاوردهای چهل سالگی با تمرکز بر عرضه و فروش محصولات اقتصاد مقاومتی که توسط کارگاه ها و کسب و کارهای خرد و خانگی در زنجیره ارزش قطب های صنایع تبدیلی و رسته های شغلی مزیت دار روستاها ارائه شده است،راه اندازی گردیده که به نمایندگی در استان همدان به طور همزمان نمایشگاه ها در سراسر کشور نمایشگاه ها فعالیت خود را شروع نمودند.

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد امنیتی
لطفا به این سوال برای جلوگیری از ارسال اسپم پاسخ دهید. CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.