رئیس بسیج سازندگی استان فارس خبر داد
شناسه خبر :۱۰۲۹۷
رئیس سازمان بسیج سازندگی استان فارس

پروژه‌های محرومیت‌زدایی در قالب طرح کرامت در شهرستان‌های فارس اجرا می‌شود

رئیس بسیج سازندگی استان فارس گفت: ۱۹ پروژه فعال محرومیت‌زدایی در طرح کرامت شهرستان‌های فارس در حال انجام و علاوه بر آن ۱۵۰ پروژه تعمیر منزل محرومین نیز در حال اجرا است.
نسخه مناسب چاپ

 

به گزارش روابط عمومی بسیج سازندگی استان فارس، سید مجتبی سرورزاده پیش از ظهر امروز در نشست خبری با اشاره به فعالیت‌های بسیج سازندگی در سه محور محرومیت‌زدایی، فعالیت اردوهای جهادی و اقتصاد مقاومتی، اشتغال و صندوق‌های قرض‌الحسنه اظهار داشت: در زمینه محرومیت‌زدایی ابتدا شناخت مناطق محروم در سطح استان‌ توسط نواحی نیازسنجی می‌شود و پس از آن پروژه تعریف و اجرا می‌شود. 

وی با اشاره به اینکه ۱۹ پروژه فعال محرومیت‌زدایی در طرح کرامت شهرستان‌های فارس در حال انجام است‌، خاطرنشان کرد: این پروژه‌ها در شهرستان‌های نی‌ریز، جهرم، کازرون، لار، خنج، لامرد و شیراز در قالب طرح احداث حسینیه، دارالقران، سالن ورزشی، فرهنگسرا و غیره است. 

رئیس بسیج سازندگی استان فارس بیان کرد: در حال حاضر نزدیک به ۱۵۰ پروژه تعمیر منازل محروم، ساخت زمین ورزشی و غیره براساس نیاز منطقه‌ها درحال انجام است که خارج از طرح کرامت است. 

سرورزاده با اشاره به برگزاری اردوهای جهادی در استان گفت: این پروژه‌ها هزینه‌های کمتری دارد و با استقبال گروه‌های جهادی از این ظرفیت در پروژه‌های محرومیت‌زدایی استفاده می‌شود و همچنین علاوه بر اقدامات عمرانی، فعالیت فرهنگی، ورزشی و بهداشتی نیز انجام می‌شود. 

به گفته وی تاکنون نزدیک به ۱۶۴ نفر - روز فعالیت گروه‌های جهادی در فارس توسط معاونت سازندگی سازمان بسیج سازندگی صورت گرفته است.

 

فعالیت ۹۰ گروه جهادی در سیل شیراز

 

سرورزاده با اشاره به حضور پررنگ گروه‌های جهادی در زمان سیل شیراز و اردوهای جهادی در فارس گفت: ۹۰ گروه جهاد ی و هزار و ۸۷۰ نفر اردو در سیل شیراز فعالیت داشتتد که ۲۳۵ خانه توسط گروه‌های جهادی تعمیر شده است.

 

وی افزود: در سیل لرستان ۱۱۵ گروه جهادی و ۵ هزار نفر اردو جهادی توسط فارس صورت گرفته است و همچنین در سیل خوزستان ۵۳ گروه جهادی هزار و ۸۳۵ نفر در مهار سیلاب حضور داشتد.

به گفته سرورزاده بعد از مسئله سیل سازمان بسیج سازندگی فارس در شهرستان شوشتر دهستان شعیبیه ۱۵۰ واحد تعمیراتی و ۵۰ منزل احداثی ماموریت داده شد که در نهایت ۱۷۶ واحد تعمیری زودتر از موعد تا پایان مردادماه تحویل دادیم.

 

 

اختصاص ۲ میلیارد تومان در طرح‌های اقتصادی بسیج سازندگی

 

مسئول بسیج سازندگی و قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه فجر استان فارس درباره فعالیت‌های اقتصاد مقامتی با اشاره به اجرای طرح‌های صنایع دستی، تولید، بسته بندی قارچ و غیره گفت: همچنین از فعالیت نیروگاه‌های خورشیدی کوچک برای تولید برق در منازل استفاده می‌شود و نزدیک به ۲ میلیارد تومان بودجه در این زمینه برای فعالیت‌های اقتصادی اختصاص داده شده است.

به گفته سرورزاده ۲۶۱ تسهیلات در زمینه اقتصاد مقاومتی و ۴۱ مورد در صنایع تبدیلی تسهیلات واگذار شده است.

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها