شناسه خبر :۳۱۳۹

۱۵ منطقه محروم و حاشیه شیراز خدمات پزشکی رایگان دریافت می‌کنند

رئیس بسیج جامعه پزشکی استان فارس با اشاره به ارتباط با قرارگاه محرومیت‌زدایی شهید اسکندری گفت: ۱۵ منطقه محروم و حاشیه شیراز خدمات پزشکی رایگان دریافت می‌کنند.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش باشگاه خبرنگاران جهادی از بسج سازندگی فارس، فرخ بهارلویی ظهر امروز در نشست خبری با اشاره به اینکه بسیاری از مناطق حاشیه‌نشین شیراز در محرومیت به سر می‌برند، اظهار داشت: ارائه خدمات درمانی به محرومان در اولویت بسیج پزشکی قرار دارد به همین دلیل با همکاری قرارگاه محرومیت‌زدایی شهید اسکندری ۱۵ منطقه حاشیه‌ای شناسایی شده که خدمات پزشکی به آنها ارائه می‌شود. 

وی با بیان اینکه نخستین خدمات در سال ۹۶ در محله سنگ سیاه شیراز ارائه شد، گفت: در سال آینده نیز این برنامه ادامه دارد و سرکشی‌ تیم‌های پزشکی به صورت ماهیانه به این مناطق انجام می‌شود. 

رئیس بسیج جامعه پزشکی استان فارس افزود: از ابتدای فروردین تیم‌های پزشکی در نقاط مختلف استان در قالب اردوهای یک تا ۳ روزه به ارائه خدمات رایگان پزشکی و درمانی می‌پردازند. 

بهارلویی عنوان کرد: در سال ۹۶ بیش از ۱۴۹ تیم به مناطق محروم اعزام شدند که این تیم‌ها حداقل ۴ تا ۵ نفر و همراه با کارشناسان مختلف پزشکی و پیراپزشکی هستند همچنین ۱۰ تیم تخصصی و فوق تخصصی نیز به مناطق مختلف اعزام شدند. 

وی درباره بیمارستان‌های صحرایی تصریح کرد: سالانه ۲ بیمارستان صحرایی در استان فارس راه‌اندازی می‌شود که امسال با توجه به نیازمندی‌های استان ۳ بیمارستان در ۳ نقطه استان فارس برپا شد و در هر بیمارستان ۴ تا ۵ هزار نفر ویزیت شدند. 

رئیس بسیج جامعه پزشکی استان فارس با اشاره به اردوهای جهادی برای ارائه خدمات درمانی بیان کرد: ۳۲۷ نفر - اردو در قالب آموزش، بهداشت و پیشگیری در سال ۹۶ اقدامات آموزشی خود را به محرومان ارائه دادند. 

وی با اشاره به فعالیت بسیج پزشکی در ایام پیاده‌روی اربعین نیز گفت: ۵۵۰ پزشک و پیراپزشک در قالب ۱۱ تیم در نقاط مختلف مسیر پیاده‌روی اربعین به ارائه خدمات به زائران پرداختند. 

بهارلویی برگزاری کلاس‌های آموزش طب سنتی را از دیگر برنامه‌های بسیج پزشکی برشمرد و افزود: در حال حاضر ۲ سلامتکده زیر نظر علوم پزشکی شیراز فعال هستند که افزایش این سلامتکده‌ها در برنامه قرار دارد. 

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها