شناسه خبر :۵۳۷۲

۴۰۰ گروه جهادی برای محرومیت‌زدایی در فارس فعال شدند

مدیر مطالعات حرکت‌های جهادی بسیج سازندگی استان فارس از آغاز طرح و برنامه گروه‌های جهادی بسیح سازندگی این استان در قالب رزمایش سپاهیان محمد رسوال‌الله خبرداد.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش خبرنگار جهادی از شیراز، شکرالله مسکویی ظهر امروز در نشست خبری اظهار داشت: فعالیت جهادی گروه‌های بسیج سازندگی شامل فعالیت‌های عمرانی،بهداشت و سلامت، اشتغال و کارآفرینی و همچنین فعالیت‌های عمومی آغاز شده و در هشت روز گذشته، ۲۵۰ طرح عمرانی و محرومیت‌زدایی در نقاط محروم فارس اجرا شده است.

مسکویی  افزود: در حال حاضر ۴۰۰ گروه جهادی به استعداد بیش از هشت هزار نفر انجام خدمات مختلف عمرانی، بهداشتی و فرهنگی را برعهده داشته و در نقاط مختلف استان فارس مشغول خدمت‌سانی‌ هستند.

مدیر مطالعات حرکت‌های جهادی بسیج سازندگی استان فارس بیان کرد: در بخش فرهنگی و اجتماعی فعالیت‌هایی که مورد توجه گروه‌های جهادی است و در برنامه قرار گرفته، شامل ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، آشنایی با مسائل و مشکلات مردم و در صورت امکان رفع مشکلات موجود و همچنین اجرای برنامه‌های مختلف فرهنگی و مذهبی در حسینه و مساجد است.

مسکویی تصریح کرد: ایجاد پاراکلینیک‌های تخصصی، برپایی بیمارستان صحرایی و همچنین ویزیت رایگان توسط پزشکان عمومی و خصوصی در نقاط کمتربرخوردار استان فارس در شهرها و روستاها نیز از محورهایی است که جهادگران بسیج سازندگی در زمینه بهداشت و درمان آن را انجام می‌دهند.

مدیر مطالعات حرکت‌های جهادی بسیج سازندگی استان فارس افزود: همچنین در بخش عمرانی نیز فعالیت‌هایی شاخص در زمینه بازسازی منازل اقشار محروم جامعه، ساخت حمام، سرویس بهداشتی، بهسازی و زیباسازی نیز انجام می‌شود.

 

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها