شناسه خبر :۵۵۵۵

همت بسیجیان فارس در آبرسانی به روستای "بگدانه"

گروه جهادی شهدای بگدانه سپاه عشایر فارس چشمه آب شرب و آشامیدنی ۲۳۰ خانوار روستای بگدانه را لایرروبی کردند.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش خبرنگار جهادی از فارس، گروه جهادی شهدای بگدانه سپاه عشایر فارس باتوجه به خشکسالی‌های پی درپی در سال‌های گذشته و کمبود آب شرب در روستا و همچنین شور شدن آب رودخانه که محل تامین آب لوله‌کشی روستا است به همت جوانان متعهد و دلسوز، چشمه آب شیرین را که در منطقه صعب‌العبور واقع شده است لایروبی کردند.

احمد کرمی مسئول گروه جهادی شهدای روستای بگدانه که تحت نظر حوزه قدس کهمره سرخی سپاه عشایر فارس فعالیت می‌کند در این زمینه گفت: گروه جهادی شهدای روستای بگدانه به همت جوانان دلسوز روستا در سال گذشته در قالب فعالیت‌های عمرانی، فرهنگی، ورزشی و اجتماعی تشکیل شده که این گروه هر ساله در راستای طرح محرومیت‌زدایی و خدمات‌رسانی فعالیت‌های را انجام می‌دهد.

وی افزود: گروه جهادی شهدای روستای بگدانه به صورت خودجوش با همکاری شورای اسلامی، دهیار و بزرگان این روستا همچنین به مدت ۵ روز فعالیت خود را در ساخت  مسجد جابربن عبدالله انصاری در زمینی به مساحت  ۶۰۰ مترمربع  شروع کرده و تا مرحله دیوار چینی در دو طبقه پیشرفت داشته است. 

به گزارش تسنیم این روستا در ۶۰ کیلومتری شیراز با ۲۳۰ خانوار و جمعیتی بالغ بر۱۲۰۰ نفر قرار  دارد. خبرگزاری تسنیم پیش از این در تاریخ ۲۰ و ۲۱ و ۳۰ تیرماه در قالب خبر و گزارش به بیان مشکلات مردم این روستا پرداخته بود.  

عزیزالله اسدی رئیس شورای این روستا در آن تاریخ گفته بود که اهالی روستا در این چند سال با نبود آب آشامیدنی و شوری آب رودخانه روستا دست و پنجه نرم می‌کنند و نه تنها دو محصول انار و برنج این روستا که روزگاری مردم از این طریق امرار معاش می‌کردند از بین رفته بلکه مردم آب آشامیدنی نیز ندارند. 

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها