شناسه خبر :۵۹۱۳

یادمان شهدای گمنام شهرستان پاسارگاد در هفته بسیج رونمایی می‌شود

معاون فنی و محرومیت‌زدایی بسیج سازندگی استان فارس از رونمایی یادمان شهدای گمنام شهرستان پاسارگاد در هفته بسیج با حضور فرماندهان سپاه استان خبر داد.
نسخه مناسب چاپ

حمید کارگر در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در شیراز، با اشاره به اینکه یکی از اقدامات بسیج سازندگی ساماندهی و مرمت گلزارها و یادمان‌های شهدا به ویژه در مناطق محروم است، اظهار داشت: یادمان شهدای گمنام پاسارگاد به همت بسیج سازندگی و با اعتبار ۴۵۰ میلیون تومان ساخته شده و در هفته بسیج رونمایی می‌شود. 

وی با بیان اینکه این رونمایی در روز دوم هفته بسیج انجام می‌شود، گفت: طراحی این یادمان را میراث فرهنگی انجام داده و بسیج سازندگی سپاه فجر استان فارس نیز مجری آن بوده است. 

معاون فنی و محرومیت‌زدایی بسیج سازندگی استان فارس افزود: این یادمان ۱۰۰ متر است که ۴ هزار متر نیز محوطه‌سازی دارد، این یادمان بر مقبره ۲ شهید گمنام قرار گرفته است و در مسیر اصلی پاسارگاد و در فاصله ۶۵۰ متری مقبره کوروش قرار دارد. 

کارگر با بیان اینکه این یادمان دوازدهمین یادمان و بهشت گلزار شهدایی است که ساخته یا ساماندهی شده است، بیان کرد: در شهرهای مختلف استان فارس به ویژه مناطق محروم از جمله در سپیدان، کازرون، نورآباد و برخی از شهرهای دیگر یادمان و ساماندهی گلزار شهدا انجام شده است. 

وی درباره ساماندهی مقابر شهدا عنوان کرد: در نقاطی که ۵ شهید به بالا داشته باشند، بنیاد شهید وارد شده و اقدام به ساماندهی می‌کند اما در نقاطی که کمتر از ۵ شهید باشند براساس تقاضا و اعلام قرارگاه محرومیت‌زدایی سپاه فجر این امر صورت می‌گیرد. 

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها