شناسه خبر :۵۹۱۵

۹۰۰ برنامه به مناسبت هفته بسیج در فارس برگزار می‌شود

معاون هماهنگ کننده سپاه فجر استان فارس با بیان اینکه به مناسبت هفته بسیج چندین هزار برنامه در این استان برگزار می‌شود، گفت: از این تعداد برنامه ۹۰۰ برنامه شاخص است که در سطح نواحی و اقشار مختلف نواحی بسیج برگزار می‌شود.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش خبرنگار جهادی از فارس، سرهنگ کوشکی در نشست خبری که به مناسبت هفته بسیج برگزار شد، با بیان اینکه بیش از یک‌و نیم میلیون بسیجی در ۲۰ قشر بسیج استان فارس بسیج مشغول خدمت و فعالیت هستند، بیان کرد: بسیج به عنوان یک نهاد مقدس امروز در عرصه‌های مختلف تاثیرگذار بوده و سبب شکوفایی شده است.

وی افزود: در حوزه محرومیت‌زدایی و کمک به اقشار مختلف محروم از آن سال‌هایی که بسیج سازندگی راه‌اندازی شده با حضور در قالب‌های گوناگون سعی کرده در حد توان به مردم در حاشیه شهرها و روستاها کمک کند.

کوشکی تصریح کرد: ایجاد قرارگاه پیشرفت و آبادانی از دیگر دستاوردهای بسیج سازندگی بوده که در این راستا نیز شش دهستان برای تبدیل شدن به دهستان الگو و فراهم کردن شرایط سکونت زندگی آبرومند در برنامه‌ها قرار گرفته است.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه فجر استان فارس گفت: بیش از ۱۵۰ گردان دفاعی در حوزه مردم‌یاری داریم که در صحنه حاضر شده و ۶۳۷ گروه جهادی که بیشتر آن را جوانان و نوجوانان هستند در روستاها مشغول شده‌اند.

وی بیان کرد: بیش از ۱۰ هزار حلقه صالحین با انجام کار تربیتی، تعلیم، تربیت و آموزش نیز در سپاه فجر فعال هستند که به خوبی رسالت بسیج را در جامعه تبیین می‌کند.

کوشکی گفت: در حوزه اقتصاد مقاومتی و کشت محصول کم آب‌بر،  بسیج به عنوان مجموعه پیش‌قراول عرصه کشاورزی در حال خدمت است تا مردم با اشتغال خود درآمد کافی و اطمینان بخش داشته باشند.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه فجر استان فارس افزود: امروز استان فارس در تولید قارچ، شترمرغ، مرغ بومی و کشت کلزا در کشور الگو است و در ورزش دینی و قهرمانی بخشی  از قهرمانان ملی و کشوری از استان فارس هستند.

وی گفت: در حوزه بصیرت‌افزایی هادیان و مربیان بصیرتی در حال تلاش هستند تا ابعاد مختلف دشمنی با نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را کالبدشکافی کرده و آن در بین مردم عرضه کنند.

کوشکی افزود: در موضوع بسیج دانش‌آموزی نیز بیش از چهار هزار واحد دانش آموزی در استان فارس با رویکرد ارتقاء بینش دانش‌آموزی فعال است.

معاون سپاه فجر فارس با اشاره به اینکه سپاه همواره به دنبال تصدی‌گری نبوده و هدفش خدمت است، افزود: در این راستا، تاکنون ۴۳۵  صندوق‌ قرض‌الحسنه محله‌ور راه‌اندازی شده است.

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها