مسئول بسیج سازندگی استان فارس:
شناسه خبر :۶۰۹۵

۱۹ پروژه در قالب طرح کرامت در استان فارس اجرا می‌شود

مسئول بسیج سازندگی استان فارس گفت: در قالب طرح کرامت ۱۹ پروژه در ۱۹ شهر استان فارس در مناطق محروم شهری انجام می‌شود.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش خبرنگار جهادی از فارس؛ عبدالحمید اسماعیلی در نشست هم افزایی با اصحاب رسانه استان فارس با بیان اینکه بسیج سازندگی هر کجا نیاز بوده وارد شده است، اظهار داشت: وظیفه ما تسهیلگری و بسترسازی است و نشان دادن توانمندی‌های مردم است.

وی با بیان اینکه حاصل کار بسیج سازندگی از ابتدای امسال تاکنون ایجاد ۴ هزار شغل است، گفت: این آمار براساس سامانه ثبت شده تامین اجتماعی است و تنها ارائه آمار صرف نیست نمونه این اشتغالزایی راه‌اندازی مجدد ۱۹ کارخانه نیمه فعال بوده است. 

رئیس بسیج سازندگی استان فارس با اشاره به همکاری با نمایندگان مجلس افزود: با رایزنی با نمایندگان جهرم، آباده، بوانات و خرمبید ۸ میلیارد تومان برای رفع محرومیت و تامین زیرساخت‌ها در این نقاط جذب شده که به صورت مشارکتی با بسیج سازندگی اقداماتی انجام شده است. 

اسماعیلی با اشاره به همکاری با آستان قدس رضوی نیز بیان کرد: بر اثر این هم‌افزایی یک میلیارد تومان از سوی آستان قدس برای ارائه خدمات به محرومین اختصاص داده شده که ۵ - ۶ پروژه هم در استان فارس با این اعتبارات انجام شده است. 

وی با اشاره به ارائه خدمات درمانی در نقاط محروم و کم برخوردار عنوان کرد: بیمارستان‌های صحرایی با بیشترین امکانات در این نقاط راه‌اندازی شده که به طور مثال در کازرون ۴ هزار نفر تحت پوشش درمانی قرار گرفتند. 

رئیس بسیج سازندگی استان فارس همچنین از افتتاح یک بیمارستان صحرایی در دهه فجر در شهرستان رستم خبر داد و تصریح کرد: در قالب طرح کرامت نیز ۱۹ پروژه در ۱۹ شهر استان فارس در مناطق محروم شهری انجام می‌شود. 

وی با اشاره به فعالیت‌های اقتصاد مقاومتی گفت: ۲۵۰ پروژه در حوزه اشتغال انجام شده که از ابتدای سال تاکنون ۷ میلیارد تومان نیز تسهیلات داده شده و امید است که تا پایان سال منابع بیشتری جذب شود. 

اسماعیلی با اشاره به برگزاری کارگروه اقتصاد از اعطای تسهیلات تا سقف ۴ میلیارد تومان به کارخانه‌ها سخن گفت و افزود: این اقدامات در راستای راه‌اندازی صنایع تبدیلی و فعال کردن اقتصاد استان بوده است و با مشارکت دستگاه‌ها انجام شده است.

 

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها