شناسه خبر :۶۲۸۷

مجمع استانی گروه‌های جهادی در استان فارس تشکیل می‌شود

مدیر مطالعات حرکت‌های جهادی بسیج سازندگی استان فارس از تشکیل شورای استانی و شهرستانی جهادی در این استان خبر داد و گفت: هدف از این کار انسجام بهتر گروه‌های جهادی استان است.
نسخه مناسب چاپ

شکرالله مسکویی در گفت‌وگو با خبرنگار جهادی در شیراز، با اشاره به فعالیت مستمر گروه‌های جهادی در استان فارس اظهار داشت: برای انسجام و فعالیت بهتر این گروه‌ها شورای جهادی در سطح شهرستان‌ها تشکیل شده و به‌زودی نیز شورای استانی با حضور منتخبان شهرستانی برگزار می‌شود. 

وی با اشاره به اهداف این شورا گفت: گفتمان‌سازی و تدوین راهبردهای عملی حرکت‌های جهادی به منظور پیشبرد کمی و کیفی این حرکت‌ها در استان، استفاده از تمامی ظرفیت‌ها و داشتن یک نقشه راه در حرکت‌های جهادی از جمله اهداف تشکیل شورای جهادی شهرستانی و استانی است. 

مدیر مطالعات حرکت‌های جهادی بسیج سازندگی استان فارس افزود: مشارکت حداکثری صاحب‌نظران، پایش شرایط موجود در مناطق محروم و استخراج نیازمندی‌ها، ایجاد وحدت و همدلی و ظرفیت‌سازی و جذب حداکثری از دیگر اهداف تشکیل این شورا است.

مسکویی با بیان اینکه شورای جهادی شهرستانی تشکیل و جلسات آن هم برگزار شده است، بیان کرد: این شورا با حضور اعضای گروه‌های فعال تشکیل می‌شود و یک رئیس دارد که با انتخابات مشخص می‌شود و بسیج سازندگی نیز در این شورا نایب رئیس است. 

وی عنوان کرد: در کنار شورای جهادی هر شهرستان یک کارگروه تخصصی با توجه به  شرایط شهرستان و نظر هیئت رئیسه در حوزه عمران، بهداشت، اقتصاد مقاومتی و فرهنگی تشکیل می‌شود که از نظرات صاحب نظران نیز استفاده می‌شود.

مدیر مطالعات حرکت‌های جهادی بسیج سازندگی استان فارس با اشاره به تشکیل این شورا در سطح استانی گفت: از بین منتخبان هر شهرستان ۳ تا ۵ نفر در شورای استانی حضور دارند و از بین این افراد نیز یک نفر با انتخابات به عنوان رئیس انتخاب می‌شود. در نهایت از میان مجمع استانی یک نفر برای حضور در شورای عالی جهادی کشور انتخاب می‌شود. 

وی با اشاره به فعالیت مستمر گروه‌های جهادی استان افزود: فعالیت گروه‌های جهادی به صورت مستمر است و تنها منحصر به نوروز و تابستان نیست و در حال حاضر نیز  برخی از گروه‌ها ی جهادی فعالیت‌های خود را به صورت هفتگی در حاشیه شیراز انجام می‌دهند. 

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها