پنجشنبه 1401/05/06 - 08:50
جهاد فارس
استان فارس
فرمانده سپاه ناحیه احمد بن موسیٰ (ع):

طبخ و توزیع ۱۱۰ هزار طعام و ۴ هزار بسته معیشتی در منطقه شرق شیراز

فرمانده سپاه ناحیه احمد بن موسیٰ (ع) شیراز از توزیع ۴ هزار بسته معیشتی، طبخ و توزیع ۱۱۰ هزار طعام علوی و مهدوی و اهدای ۱۱٠ هدیه به کودکان در منطقه شرق شیراز خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان بسیج سازندگی سپاه فجر استان فارس، سرهنگ احمد جعفری ضمن تبریک عید بزرگ مسلمانان جهان‌؛ عزت و سربلندی انقلاب اسلامی در جغرافیای جهان را مرهون پرتو ولایت و ولایت را مرهون غدیر دانست.

 

جعفری واقعه غدیر را امری مهم در تاریخ اسلام خواند و خاطرنشان کرد: پس از آخرین حج نبی مکرم اسلام که به حجة الوداع مشهور است؛ آیه ابلاغ دین بر پیامبر نازل می‌شود و خطاب به پیغمبر می‌فرماید: «یا ایّها الرّسول بَلِّغ ما أُنزِل الیک من ربک» ای پیغمبر، آنچه از خدا بر تو نازل شد به (خلق برسان) «و إن لم تفعل فما بلّغت رسالته» که اگر نرسانی، تبلیغ رسالت و اداء وظیفه نکرده‌ای. وی با توجه به فرمایش امام باقر (ع) که می‌فرمایند: «بُنى الاسلام على خمس على الصلاة و الزّكاة و الصوم و الحج و الولاية و لم يناد بشى‌ء كما نودى بالو لاية فاخذ النّاس بارباع و تركوا هذه»، اسلام بر پنج چيز استوار است: بر نماز، زكات، روزه، حج و ولايت اهل‌بيت و چيزى به اندازه ولايت مورد توجّه نبود، امّا مردم چهارتاى آن را پذيرفتند و ولايت را ترک كردند، افزود: ولایت در محضر خدای متعال به حدی مهم است که پیامبر وقتی ۲۳ سال برای اسلام تبلیغ می‌کند، خطاب می‌کند که اگر ولایت امیرالمومنین (ع) را ابلاغ نکنی، رسالت خودرا انجام نداده‌ای.

 

سرهنگ جعفری با اشاره به شرایط، مقتضیات و خفقان جامعه و عدم بصیرت مردم در اثر تبلیغات سوء معاویه و اطرافیانش در ادامه گفت: مردم با دو شاهد حق خود را مطالبه می‌کنند، اما امیرالمومنین (ع) با هزاران شاهد هم نتوانست حق خود را مطالبه کند.

 

وی با اشاره به جاهلیت اعراب در زمان حضرت علی (ع)، جاهلیت مدرن را عقبه این جهالت خواند و اذعان داشت: منطقه غرب آسیا به عنوان نقطه استراتژیک جهان از این امر مستثنی نیست و با عقبه یهود زمان حضرت موسی (ع) جهت ناامن کردن منطقه دست بیعت می‌دهند.

 

وی در ادامه به نقش مهم مردم اشاره و بیان کرد: مردم اگر در زمان حضرت علی (ع) شیفته زرق و برق و مطامع دنیوی نشده بودند، و حکومت و حاکمیت را به اهلش سپرده بودند، شاید تاریخ عوض می‌شد.

 

سرهنگ جعفری در پایان گفت: ۱۱٠ هزار پخت غذا، ۴ هزار بسته معیشتی و ۱۱٠ هدیه به کودکان، توسط گروه‌های جهادی سپاه ناحیه احمدبن موسی (ع) شیراز در روز عید غدیر جهت زنده نگه داشتن این عید بزرگ در بین مردم منطقه شرق شیراز توزیع شد.

برچسب

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد امنیتی
اگر شما یک بازدید کننده انسانی هستید و یک ربات نیستید به چالش و آزمون زیر پاسخ دهید.