جمعه 1401/05/07 - 16:00
مهدی پور
استان فارس
روایتی از تلاش جهادگران در حادثه سیل داراب:

تامین آرامش روانی اهالی اولویت اصلی پس از وقوع سیل

منطقه جنت شهر داراب یکی از مناطق استان فارس است که طی بارندگی های اخیر و سیل دچار خسارات زیادی شد؛ گروه جهادی شهید اسماعیل جعفری یکی از گروه های جهادی است که از همان ابتدای وقوع این حادثه به منطقه اعزام و اقدام به خدمات رسانی به سیل زدگان نمودند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج سازندگی سپاه فجر فارس،  عبدالرحمان پاکار مسئول گروه جهادی شهید اسماعیل جعفری در گفتگو با خبرنگار ما بیان داشت:  وقوع سیل باعث خسارت سنگین به اموال و دارایی های مردم شد و در همان ساعت اولیه باتوجه به دلنگرانی و اضطراب های خانواده ها نیاز بود نیاز بود تا حفظ آرامش را در اولویت کاری قرار دهیم. لذا یکی از اقدامات خوبی که توسط جهادگران ما با حضور کارشناسان انجام شد مباحث روانشناسی و روانکاوی بود و تلاش شد تا با اقدامات مختلف آرامش روانی را به اهالی و ساکنین بدهیم.

وی افزود: ورود به موقع همه دستگاه‌های امدادرسان و نهادهای دولتی باعث شد تا در یک کار تیمی و جمعی اقدامات امدادی و فوریتی در سریعترین زمان ممکن انجام شود و خوشبختانه الان شرایط عادی است اما با توجه به احتمال وقوع مجدد وضعیت بحرانی همچنان گروه های امدادی و جهادی در منطقه حاضر هستند و علاوه بر فعالیت هایی که برای بهبود وضعیت منطقه در حال انجام می باشند این آمادگی را دارند تا در صورت وقوع حادثه ای در سریع ترین زمان ممکن اقدامات لازم را انجام دهند.

اسکان مردم در مناطق امن، پاکسازی منازل از گل و لای، امداد رسانی به مصدومان، تلاش برای بهسازی تجهیزات و زیرساخت ها و تامین مواد غذایی و ... از جمله اقداماتی است که در حال انجام است.
وی در پایان گفت: ما هر کار و اقدامی که لازم باشد و ستاد بحران در برنامه کاری خود قرار دهد آمادگی همکاری را داریم 


گفتنی است این گروه جهادی در حادثه و سیل چند روز گذشته  رودبال (داراب و استهبان) نیز با اعزام تیم های غواصی و قایقران اقدام به جستجوی اجساد جانباختگان این حادثه نموده بودند.

برچسب

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد امنیتی
اگر شما یک بازدید کننده انسانی هستید و یک ربات نیستید به چالش و آزمون زیر پاسخ دهید.