سه شنبه 1401/05/11 - 08:54
‌مهدی پور
استان فارس
به مناسبت سالروز ابلاغ پیام9بندی مقام معظم رهبری به جهادگران

اجرای 310 برنامه در محورهای مختلف با مشارکت 25 هزار جهادگر

مسئول سازمان بسیج سازندگی فارس گفت: در سالروز دیدار بسیجیان با مقام معظم رهبری و ابلاغ پیام‌۹بندی، 310 برنامه در محورهای مختلف پیش بینی شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج سازندگی سپاه فجر استان فارس؛ اسماعیل قزل سفلی رئیس سازمان بسیج سازندگی استان فارس در نشست خبری به مناسبت ۱۱ مرداد سالروز صدور پیام 9 بندی مقام معظم رهبری به گروه های جهادی بیان داشت: در دهم مرداد سال ۱۳۹۸ در دیدار مقام معظم رهبری رهبر انقلاب به گروههای جهادی و دست‌اندرکاران بسیج سازندگی اظهارات بسیار مهمی داشتند و همواره سخنان و بیانات ایشان برای جهادگران چراغ راه و نشان دهنده مسیر واقعی است ایشان در این سخنرانی خطاب به جهادگران میفرمایند قدر خودتون رو بدونید و می توانید این کار جادویی خود را صدها برابر کنید.

وی افزود: لذا جهادگران عزیز ما بگونه ای این فرمایش رهبر انقلاب عمل کردند که ۱۲ هزار گروه جهادی  کشور به بیش از ۴۹ هزار گروه جهادی در کشور تبدیل شد و در حال حاضر ۴۱۰ گروه جهادی استان فارس نیز به بیش از ۴۰۰۰ گروه جهادی ارتقا یافته اند این گروه های جهادی خود را در سامانه اطلس جهادی ثبت کرده اند.

او ادامه داد: مقام معظم رهبری می فرمایند که گفتمان جهادی رو توسعه بدید و همگانی کنید ما یک بخش زیادی از آن را در دوران کرونا مشاهده کردیم به گونه ای که همه آمدند و وارد میدان خدمت‌رسانی شدند و مسابقه خدمت رسانی شکل گرفت 

جانشین قرارگاه محرومیت زدایی با گرامیداشت ۱۷ مرداد روز خبرنگار اظهار داشت: در پی بیانات رهبر انقلاب در همین پیام ۹ بندی که می فرمایند ظرفیت های خود و موفقیت های خودتان را هنرمندانه به اطلاع همگان برسانید؛ جهاد روایت شکل گرفت که پرچم دار این کار هم اصحاب رسانه بودند البته هنوز نیاز است به جهاد روایت از جنس کاری که شهید آوینی می کردند ارتقا یابد ولی باز وقتی نگاه می شود به گذشته، شاهد اتفاقات خوب در این زمینه هستیم.

قزل سفلی با اشاره به توصیه دیگر رهبر انقلاب گفت: گروه جهادی را باید توانمند کرد و به لحاظ فکری به لحاظ اخلاقی ارتقا داد امروز مجموعه بسیج سازندگی در کنار رسم هجرت هایی که طراحی کرده و به دنبال توانمندسازی گروه های جهادی در این طرح است به دنبال طرح ولایت جهادی نیز می باشد که در آن چارچوب های فکری در کنار اقدامات عملی عمق بیشتری را برای نظام و انقلاب اسلامی به وجود بیاورد.

انقلاب اسلامی اسلامی یک پدیده ای است که متن آن برآمده از مردم می باشد و هر جایی که مردم را به مشارکت گرفتند آنجا موفق بوده اند اساساً هر کاری که مردمی به وجود آمد موفقیت آمیز بود. گروه های جهادی هم مصداق عینی یک حرکت مردمی است که مولود همین انقلاب است روزی که جهاد سازندگی را با کج سلیقگی منحل کردن بلافاصله مقام معظم رهبری دستور تشکیل بسیج سازندگی را داد که این ساماندهی و هدایت گروه های جهادی همچنان استمرار داشته باشد 

وی افزود: امروز هم که در گام دوم انقلاب اسلامی قرار داریم گروههای جهادی و جهادگران عزیز ما مصداق عینی حلقات میانی هستند یعنی واسطه بین مردم و مسئولین و در عرصه های مختلف فرهنگی، اجتماعی، عمرانی، بهداشت و سلامت آموزشی، تحصیلی و در برخی از حوزه‌های تخصصی مثل کشاورزی، آسیب های اجتماعی، دامپزشکی، آبرسانی  و ... فعالیت می کنند

رئیس سازمان بسیج سازندگی استان فارس  مجموعه تحت مدیریت خود را، خادم بچه های جهادی خواند و گفت: این سازمان مهمترین محور کاری خود را هم بر این مبنا قرار داده که بتواند بستر فعالیت جهادی را برای همه مردم و همه اقشار مردم جوانان نوجوانان فراهم کند بر همین اساس این سازمان دو بال برای خود طراحی کرده یک بال برای اینکه ساماندهی گروه های جهادی رو سرعت ببخشد یک بال هم برای اینکه پشتیبانی از گروه های جهادی را هدفمند می کند در بخش اول شوراهای جهادی رو سازمان داده شد کاری که می بایست به گونه‌ای انجام می شد که خود بچه های جهادی برای کارهای خودشان هم فکر کنند هم تصمیم بگیرند و نیز اجرا کننده هم نظارت نمایند و مجموعه بسیج سازندگی در این راه نقش تسهیل‌گر را داشته است لذا در هر شهرستان و ناحیه مقاومتی یک شورای جهادی تشکیل شد که از طریق انتخابات بین بچه های جهادی ارکان آن مشخص شد که شامل رئیس، جانشین، مسئول هیئت نظارت، مسئول توانمندسازی و کیفی سازی گروه ها و ارکان کار گروه های جهادی است الان در کل شهرستان های یک شبکه بیش از ۷۲۰ نفری ایجاد شده است.

بستر فعالیت برای همه اقشار مردم به خوبی با کمک این ساز و کار شورای جهادی در شهرستان ها و مجمع جهادی استان شکل گرفته است یکی دیگر از اقدامات در این زمینه و در زمینه پشتیبانی از گروه های جهادی مساله راه اندازی قرارگاه های عملیات جهادی است. البته سازماندهی و ساماندهی و به کارگیری نیروهای جهادی و گروه های جهادی به عهده بسیج سازندگی است و تامین مالی و پشتیبانی مالی از آن ها وظیفه دولت است.

وی ادامه داد: قرارگاه های جهادی اینجا بستر پشتیبانی دولت را به صورت تخصصی و هدفمند برای وسایل جهادی فراهم می کند این قرارگاه های عملیات جهادی در واقع مدل و الگو دارد یکی از این مدل ها، قرارگاه‌های عملیات جهادی جغرافیا محور است در استان فارس ۵ قرارگاه جهادی جغرافیا محور وجود دارد در مرکز، شمال، غرب، جنوب و شرق استان واقع شده.  همچنین  تلاش ها می شود تا برای هر شهرستانی یک قرارگاه عملیات جهادی تعریف شود و برای هر محله سرزمینی هم یک قرارگاه عملیات جهادی محله ای معین شود.

این مقام مسئول با اشاره به حادثه سیل مرداد ماه در نقاط مختلف استان فارس گفت:  در همین سیل اخیز این کار را در مرحله ابتدایی شاهد بودیم و دیدیم که چگونه در محله های مختلف ساماندهی شد و مشغول خدمت رسانی شدند. این قرارگاه ها توانستند گروه های جهادی را با نظم بهتری وارد صحنه کنند.

یکی دیگر از قرارگاه ها در واقع قرارگاه‌های عملیات جهادی موضوعی یا مسئله محور است وقتی یک مسئله ای به وجود میاد قرارگاه‌های عملیات جهادی موضوعی وارد عمل می‌شود مثلاً آسیب های اجتماعی الان در دو حوزه طلاق و اعتیاد این قرارگاه ها مشغول اجرای برنامه های مختلفی هستند این قرارگاه را به بخشی که در مجموعه سپاه که تخصص ویژه ای و ماموریت اصلی دارند محول شد آن هم معاونت اجتماعی است از نمونه های دیگر قرارگاه های موضوعی میتوان به قرارگاه عملیات جهادی سلامت با محوریت مجموعه بسیج جامعه پزشکی اشاره کرد 

تمامی این برنامه ریزی ها و ایجاد شبکه های مختلف به خاطر این است که بتوان فرصت خدمت را برای همگان به وجود آورد هر کسی با هر فکر و عقیده و سلیقه ای که دارد و دلش برای نظام می تپد و دوستدار خدمت به مردم و به بخصوص مناطق محروم فرصت مشارکت را مهیا کرده است.


وی افزود:  در مجموعه بسیج سازندگی در این روزهای سالروز دیدار بسیجیان با مقام معظم رهبری و پیام‌۹بندی، برنامه‌هایی پیش‌بینی کرده ایم که شامل ۳۱۰ برنامه در محورهای عمرانی با جهاد آبرسانی به ۳۷۲روستای استان، ۱۵۰ واحد مسکن روستایی و جانمایی ۱۵۰واحد دیگر، کمک به راههای روستایی، بین مزارع، و آسفالت پاسگاه‌های انتظامی؛ نشست‌های گفتمان جهادی، رونمایی از نشریه منهای نفت، اجلاسیه ۴۰۰ نفری عاشورایی جهادگران با حضور مهمانان کشوری با حضور شوراهای جهادی و کارگروه‌ها، و تمرکز فعالیتهای تابستانی نیروهای جهادی از جمله برنامه‌های پیش‌بینی شده برای این ایام است.
مسئول سازمان بسیج سازندگی فارس با اشاره به فعالیت بیش از ۲۹هزار جهادگر در طول تابستان، ادامه داد: این جهادگران تا ۳۱ شهریور به فعالیت عمومی و تخصصی می پردازند.
افتتاح برخی پروژه‌های اقتصاد مقاومتی از جمله ۳۵صندوق قرض‌الحسنه ، ۱۷نمایشکاه محصولات خانکی، ۶۲کارکاه خرد مشاغل خانگی ، ۸همایش طلایه داران اقتصاد مقاومتی با تجلیل از کارآفرینان این عرصه ، احداث نیروگاه‌های خورشیدی ۵کیلوواتی با همکاری کمیته امداد، بهزیستی، شرکت توزیع برق و دفتر امور روستایی استانداری فارس، از جمله دیگر اقداماتی است که به گفته قزل‌سفلی در این ایام انجام شده یا می‌شود.
وی، ایجاد فرصت‌های شغلی کوچک و خانگی از محل تبصره بودجه سال ۱۴۰۰ را از دیگر اقدامات این سازمان عنوان مرد و افزود: ۳هزار ۱۰۰ فرصت شغلی کوچک تا کنون ایجاد شده است.


مسئول سازمان بسیج سازندگی فارس با تاکید براینکه در ادبیات اقتصادی ایجاد شغل کار سختی، چه برسد به ایجاد بازار برای فروش محصولات ، به خرید یا ایجاد بازار محصولات تولید شده را از دیگر خدمات این سازمان عنوان کرد.
قزل‌سفلی گفت: نیروهای جهادی زودتر از مسئولین، و حتی در این روزها قبل از سیل برای پیشگیری به مناطق پیش‌بینی شده حضور یافتند و به خدمت‌رسانی به مردم مشغولند.
انتهای پیام/

برچسب

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد امنیتی
اگر شما یک بازدید کننده انسانی هستید و یک ربات نیستید به چالش و آزمون زیر پاسخ دهید.