چهارشنبه 1401/10/14 - 11:48
جهاد فارس
استان فارس
جهاد مهربانی

کفاره روزه هم فرصتی برای مهربانی است!

گروه جهادی شهید آوینی فعالیت های خود را از سال 93 آغاز کرده است و در این مدت اقدامات مختلفی را در زمینه های عمرانی، اجتماعی و فرهنگی انجام داده است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج سازندگی استان فارس، بانوان گروه های جهادی شهید آوینی و شهید ابوذر نصیری منطقه دشت مرغاب حدود یک سال است که یک شنبه های هر هفته با پخت نان محلی به خانواده های نیازمند و معسر کمک میکنند.

جهادگران ناحیه قادر آباد این طرح را همزمان با ماه رمضان آغاز کردند و در واقع با جمع آوری کفاره های روزه این طرح را اجرا نمودند. کفاره که هزینه ای در ازای باطل کردن روزه‌های ماه رمضان، روزه نذر شده در زمان معین، و نیز قضای روزه ماه رمضان است و از نظر شرعی این هزینه حتما باید به طعام ختم شود و پرداخت پول بجای طعام کافی نیست مگر اینکه یقین داشته باشد که فقیر، آن را صرف نان می‌کند لذا این طرح نیز بر اساس همان احکام دینی و در راستای کمک به نیازمندان توسط این جهادگران اجرا شد.

محمد علی فتحی مسئول گروه جهادی شهید آوینی در این خصوص بیان داشت: با خرید دستگاه های مورد نیاز پخت نان محلی این طرح آغاز شد و با مشارکت بانوان جهادگر و نیک اندیش منطقه ادامه پیدا کرد و هر هفته یک شنبه ها این طرح خیرخواهانه اجرا می شود و نان پخته شده به دست خانواده های نیازمند می رسد و در واقع مردم یا پول کفاره خود را به این طرح اختصاص می دهد یا افراد خیر اقدام به کمک مالی در این زمینه می نمایند.

وی افزود: این گروه جهادی فعالیت های خود را از سال 93 آغاز کرده است و در این مدت اقدامات مختلفی را در زمینه های عمرانی، اجتماعی و فرهنگی انجام داده است که اولویت فعالیت ها محرومیت زدایی و کم به محرومین بوده است که از جمله این اقدامات میتوان به توزیع بسته های معیشتی، اردوهای جهادی، نهضت کمک مومنانه، ساخت، مرمت و بهسازی مسکن مددجویان و ... اشاره کرد.

برچسب

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.