سه شنبه 1401/10/27 - 17:28
جهاد فارس
استان فارس
جهاد تخصصی

مشارکت ۲۲ گروه جهادی در رزمایش تخصصی بسیج مهندسین صنعت معدن فارس

مسیول بسیج مهندسین صنعت و معدن استان فارس از برگزاری رزمایش تخصصی با مشارکت ۲۲ گروه جهادی خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج سازندگی استان فارس؛ حسین پناهی مسئول سازمان بسیج مهندسین صنعت معدن این استان در گفتگو با خبرنگار ما بیان داشت: از 24 دی ماه رزمایش خدمت رسانی گروه های جهادی تخصصی صنعتی آغاز شده و این رزمایش تا 30 دی ماه ادامه خواهد داشت و تلاش می شود با وجود ظرفیت های موجود در این سازمان و استفاده از گروه های جهادی خدمات مختلفی در حوزه صنعت و معدن ارائه شود.

خوشبختانه این سازما ظرفیت های بسیار خوبی دارد و در 20 شهرستان استان فارس دفتر کانون بسیج مهندسین صنعت و معدن راه اندازی کرده است که اقدامات خوبی در راستای پایش و عارضه یابی واحد های صنعتی انجام می دهند و مشکلات را احصاء می کنند و به قرارگاه های صنعتی که تحت عنوان قرارگاه صنعتی خاتم الانبیاء (ص) سپاه فجر است ارجاع می دهند  تا با حضور اعضا، دستگاه های متولی و بهره برداران اقدام به بررسی و رفع آن مشکل مربوطه نمایند.

وی وجود دو دفتر کلینیک صنعتی و 5 کمیته تخصصی را در ارائه خدمات به صنعت گران بسیار تاثیر گذار خواند و افزود: این دو کلینیک در شهرک صنعتی بزرگ شیراز و دانشگاه فنی و مهندسی باهنر راه اندازی شده است. البته یک کلینیک سیار صنعتی نیز وجود دارد که پس از  ارسال پایش ها و سازماندهی مشکلات با حضور  متخصصین  و مشاورین و مدیران دستگاه های دولتی مرتبط در جهت حل مسائل از  واحدهای تولیدی بازدید می کنند. 

همچنین کمیته زیر ساخت با هدف حمایت از تولید و بررسی و ارائه مشکلات صنعتی به دستگاه دولتی، کمیته تحقیقات و توسعه با هدف حمایت از صنایع پیشرو و توسعه طرح ها، کمیته تحقیق در راستای ارائه مشاوره های علمی با استفاده از ظرفیت های شرکت های دانش بنیان، کمیته قوانین و مقررات با هدف کمک به رفع مشکلات قانونی و اداری واحد های صنعتی و معدنی ، کمیته مالی و ارزی در راستای کمک به واحدهای نیازمند نقدینگی ، اعتبار در گردش ، اعتباری برای توسعه و در نهایت کمیته بازار فروش جهت ارائه مشاوره های تخصصی جهت فروش تولیدات تشکیل شده است.

لذا این ظرفیت هایی که بیان شد با همکاری گروه های جهادی در طول این رزمایش تلاش خواهند کرد تا خدمات گسترده ای در 6 سر فصل به واحد های صنعتی و معدنی ارائه کنند که از جمله آنها می توان به اهداء بسته های معیشتی بهداشتی ، برپایی میز خدمت حمایت از تولید، ارائه مشاروه های تخصصی، بازدید میدانی از واحدها با همکاری کلینیک سیار صنعت، برگزاری تور های علمی و ارائه طرح های فناورانه اشاره کرد.

پناهی در خصوص حمایت از خانواده نیازمند نیز گفت: در سطح شهر شیراز بیش از 600 بسته معیشتی و بهداشتی به ارزش 100 میلیون تومان توزیع شده و در مرحله بعد این اهداء بسته ها در سطح شهرستان ها انجام خواهد شد.

وی در تشریح طرح های فناورانه نیز گفت: یک مجموعه ای از افراد متخصص و فن آور هستند که با استفاده از ظرفیت های مختلف علمی استان اقدام به ارائه مشاوره به واحد های صنعتی میکنند و در واقع بر اساس نیاز سنجی صورت گرفته آن مشکلی که کارخانه یا کارگاه روبرو شده است را رفع می کنند برای مثال وقتی طرحی وابستگی زیادی به خارج از مجموعه دارد را بومی سازی می کنند و تلاش می نمایند که آن مشکل یا در خود کارخانه یا در خود استان رفع گردد.

مسئول سازمان بسیج مهندسین صنعتی استان فارس  در پایان عنوان کرد این برنامه ها توسط 22 گروه جهادی و دیگر ظرفیت های سازمان در طول برگزاری رزمایش در سطح استان فارس برگزار شود.

برچسب

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.